Jaunumi Upesciems
24 okt, 2012, Upesciems

Tiek pielietoti videi draudzīgie un mūsdenigie būvmateriāli

SIENAS

Mūsu būvētās mājas ir uzticamas, jo tās ir keramzītbetona bloku mūra mājas. Sienu bloku ražošanā tiek izmantoti tādi ekoloģiski tīri materiāli kā keramzīts (porains, apdedzināts māls), ūdens un cements. Siena, kas mūrēta no šāda materiāla, „elpo” un mājā ir tās iemītniekiem labvēlīgs mikroklimats. Keramzītbetona blokiem ir teicami tehniskie rādītāji un piemīt tāds īpašības kā izturība, zema siltumvadība, ugunsdrošība un skaņas izolācija. Mūra sienas nevar sabojāt kukaiņi vai pūšanas procesi, tās ir ilgmūžīgas.

No ārpuses sienas tiek siltinātas ar akmens vati. Vate ir materiāls ar labu siltuma un skaņas izolāciju un tās sastāvā ir kausēta akmens materiāla šķiedru pavedieni, kas veido gaisa poras (apmēram 90% no vates apjoma).

Akmens vates izgatavošanā tiek izmantoti vulkāniskie ieži - akmens, kuru ļoti augstā temperatūrā pārvērš šķiedrās. Tādā veidā tiek iegūts ekoloģiski tīrs un nekaitīgs, kā arī ugunsdrošs materiāls, jo šīs šķiedras neizkūst pat 1000º C temperatūrā.

JUMTS

Jumta konstrukciju veidojam no rūpnieciski izgatavotām konektortipa koka kopnēm, kas projektētas, ņemot vērā konkrētā Latvijas reģiona klimatiskos apstākļus, proti, sniega un vēja slodzes.

Jumta segums, cinkots profilēts tērauds ar dubulto valcprofilu, ir ražots uzņēmumā „Ruukki”. Tā ir klasiska, gadsimtiem pārbaudīta metode jumta seguma ieklāšanai. Valcprofila segums ir tērauda jumts, kurā atsevišķi jumta elementi tiek savienoti ar īpašu metodi. Savienojuma mezgli izveidoti tā, lai jumta segums būtu hermētisks. Tas tiek panākts, pateicoties īpašajam garenvirziena savienojumam ar dubulto lokšņu malu valcējumu, kas veido stiprības ribu ar pacēlumu virs jumta plaknes un kas nodrošina jumta absolūtu hermētiskumu. Izmantojot valcprofilu jumta seguma ieklāšanai, tiek iegūts monolītu jumta segumu, kas nodrošina hermētiskumu un ilgstošu kalpošanu. Šāds jumta segums ir drošs pie temperatūras svārstībām un nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Papildus tiek uzstādītas arī sniega barjeras.

LOGI

Plastmasas logi, sešu kameru logu profils ar trīs selektīvo stiklu paketi, tiek montēti papildus izmantojot difūzijas lentas termoizolācijas nodrošināšanai savienojuma vietās.

IEKŠĒJĀ APDARE

Sienu iekšējai apdarei izmantojam stikla šķiedras auduma tapetes, kas ir no stikla šķiedras izgatavots dekoratīvs sienu apdares materiāls, ar audumam līdzīgu struktūru. Šī apdares materiāla pamatā ir speciāls stikls, no kura 1200º C temperatūrā iegūst šķiedru, kuru formē nepieciešamajā veidā un biezumā, pēc tam to aužot. Speciālā stikla komponenti ir dabīgi materiāli – kvarca smiltis, soda, kaļķis un dolomīts, kas nesatur kaitīgus ķīmiskus elementus, kā arī nodrošina augstu nodilumizturību, kas savukārt nozīmē, kā sienu iekšējā apdare neplīst, neskrāpējas, ir noturīga pret spēcīgiem ķīmiskiem dezinfekcijas līdzekļiem, ir mazgājama, neuzkrāj statisko elektrību un nepievelk putekļus. Stikla šķiedras tapetes ir saausts vai saadīts materiāls, kā piemēram, vilnas džemperis. Tā atvērtā cilpu aušanas struktūra nodrošina ūdens tvaika caurlaidību, tādējādi uzlabojot telpas klimatisko vidi. Bet pats galvenais, šīs tapetes ir nedegošas un stikla šķiedra kontaktā ar uguni neizdala kaitīgās vielas.

SANITARTEHNISKO MEZGLU SIENU APDAREI

Esam izvēlējušies itāļu kompānijas MARAZZI 2013. gada kolekcijas (Nuance) keramiskās flīzes http://www.marazzi.it/en/ceramic-and-stoneware/collections/nuance?pid=542. Šī kompānija sevi prezentē kā ražotāju, kas izceļas ar izteikti videi draudzīgu filosofiju, kas izpaužas gan ražošanas procesā, pārstrādājot rūpnieciskos atlikumus, sakārtojot vidi pēc dabisko materiālu ieguves, samazinot enerģijas patēriņu, gan rūpējoties par gala produktu, kura dizainā un faktūrā ir nolasāma dabas klātbūtne un humānisms. Apdares flīzes tiek ražotas no māla, kuru apdedzina augstā temperatūrā un pēc tam apklāj ar glazūru, iegūstot dabīgu materiālu, kas ļauj sienām „elpot”. Keramiskās flīzes labi aizsargā sienas no mitruma, neuzsūc smakas un ir ērti kopjamas.

DZĪVOJAMO TELPU GRĪDAS SEGUMS

Esam izvēlējušies trīsslāņu parketa dēļus ar ozola finierskaidu – Jūsu mājoklī būs mūsdienīgs, dabīgs, ekoloģisks, ekspluatācijā ērts grīdas segums. Parketa dēlis veidots no trīs dabīgās koksnes slāņiem: parketa augšējais slānis izgatavots no cēlkoka – ozola ar aizsarglakas pārklājumu, kuru uzklāj rūpnieciskos apstākļos, savukārtvidējais un apakšējais slānis, kas atbild triecienizturību, ir izgatavots no mīkstākas skuju koku koksnes.

IEKŠDURVIS

Piedāvājam ar ozola finierskaidu finierētas durvis, jo šis durvju veids ir vairāk piemērots mūsu klimatam. Strauju temperatūras un mitruma izmaiņu gadījumā šādas durvis vislabāk saglabās savu formu un kvalitāti.

SANTEHNISKĀS IEKĀRTAS

Esam izvēlējušies pazīstamā uzņēmuma „Gustavberg” santehniskās iekārtas un energoefektīvos ūdens maisītājus. „Gustavberg” izstrādājumi konkurentu vidū izceļas ar īpaši teicamu kvalitāti. Tajā pat laikā tie ir stilīgi, funkcionāli, praktiski un inovatīvi. Vannas un dušas kabīņu paliktņus no lietā akmens izgatavo uzņēmums „PAA”. Šīs tehniski nevainojamās, vizuāli pievilcīgās un laikmeta tendencēm atbilstošās vannas tiek izgatavotas no kompozītmateriāla, kas sastāv no poliestera sveķiem ar kvarca un kalcija karbonāta pildvielu (dabīgās sastāvdaļas 80% un ķīmiskās saistvielas 20%). Lietā akmens virsmai krāsu un spīdumu piešķir akrila – poliestera emalja. Lietā akmens izstrādājumu priekšrocības ir šādas: skaņas izolācija - pildot vannu ar ūdeni, tas praktiski nav dzirdams, tādējādi radot komforta sajūtu vannas istabā; siltumizturība - biezais akmens masas slānis spēj ātri uzņemt un ilgi uzturēt karstā ūdens siltuma enerģiju; virsmas krāsas nemainība pie pareizas vannas kopšanas saglabājas ļoti ilgi; ķīmiskā noturība – lietas akmens ir noturīgs pret dažādām ārējām iedarbībām; restaurācijas iespējas - nepareizas ekspluatācijas laikā radušies skrāpējumi var tikt nopulēti un virsma atjaunota līdz tās sākotnējam izskatam.

IEKĀRTAS

GĀZES KATLS

Visās mājās apkurei un siltā ūdens sagatavošanai tiek izmantots Viessmann Vitodens 200-W gāzes kondensācijas katls. Šo pie sienas piestiprināmo gāzes kondensācijas katlu raksturo augsts apkures un karstā ūdens komforts, kompakti izmēri, elegants dizains un energoefektivitāte, jo tiek izmantots dūmgāzu siltums, kas ļauj samazināt apkures izmaksas un saudzēt apkārtējo vidi. Iekārtas ilgu kalpošanas laiku nodrošina no augstvērtīga nerūsējošā tērauda izgatavotā Inox-Radial sildvirsma.